Gönderen Konu: Evlilik Vaadiyle Yaşanan Maddi ve Manevi Durum  (Okunma sayısı 2417 defa)

Çevrimdışı atistics

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evlilik Vaadiyle Yaşanan Maddi ve Manevi Durum
« : 10 Eylül 2011, 02:48:24 Cts »

Merhaba sevgili hukukçu arkadaşlarım...

İzmirden yazıyorum sizlere ismim Arda , denizcilik acentalığı mesleğini icra ediyorum ve bir yandan okuyorum. Sizden bir konu hakkında yardım almak istiyorum. Sizler içinde bir tartışma konusu oluşturabilecek ve bu konu ile bir o kadar da mesleğinizi gelişebileceğiniz kanaatindeyim.

Olayı şöyle özetliyim: Üç yıllık inişli çıkışlı bir ilişki yaşadım. İlişkim boyunca belirli sebeplerden üç defa ayrılık dönemi yaşadım. İlk tanıştığımda eski sözlümün peşinde daha önce yaşadığı bir ilişkiden kalma bir çocuk vardı. Bu çocuk İzmir'de belli bir güce sahip bir aileyi arkasına alarak sözlümü 7 ay tehtid etti. İlk ayrılığım bu yüzdendi. Fakat tekrar eski sözlüm bana geri döndü. Ben de sevdiğimden dolayı devam etme kararı almıştım. Gel gelelim bu çocuk sözlüme çok fazla tehtid ve şantaj yapınca doğal olarak olaya müdahale ettim. Tanıdıklarım vasıtasıyla " o benim nişanlım " diyip bulundukları fabrikaya gittik. Konuştuk , karşı taraf ile düzgün bir şekilde anlaştık. Ancak bundan sonra yaklaşık 3 ay tehtid mesajları ve telefonları aldım. Bu nişanlılık olayını nişanlımda onaylamıştı. Bana belli vaadler vererek hayatımı ona göre kurmamı sağladı. (tabiki bu da benim isteğimle). Bu periyod içerisinde 2 defa arabamın lastikleri bıçaklandı. Belli aralıklarla gerçekleşen bu olayın sözlümün eski sevgilisinin yaptığını öğrendim. Bunun kanıtları ve şahitleri halen var. Kendi ağzıyla itiraf ettiği insanlar ile de görüştüm. İzmir Güzelyalı'da ki mekanına beni çağırarak 3 kişi ile beraber ölüm tehtidi saçtığını da belirtmek isterim. Ben konuyu alttan aldım ve güçlü bir aile vasıtasıyla (yani çevrem ile) bu çocuğu bastırdım ve konuyu nişanlıyız diyerek (alenen göstererek) kapattık.

Bu çocuk ortadan kaybolduktan sonra sözlüm benle beraberken telefonuna gelen bir mesajı okudum , denk geldi. Aşk mesajıydı. Bana inkar etmesine rağmen alttan aldım. Sana güveniyorum diyip ilişkiye devam ettim. Fakat bundan 1 ay sonra o çocukla görüştüğünü açıkca tespit ettim. Benden ayrılmak istediğini söyledi ben de tamam dedim. Hiç bir zaman gidene kal demek karakterli bir insana yakışmaz kanaatindeyim. Altmış gün kadar ayrı kaldık. Altmış gün sonunda beni iki veya üç kez aradı ben telefonumu açmadım. Sonra kardeşi vasıtasıyla bana ulaştı ve görüşmek istedi. Burda da belli vaadler ile eskiyi unutma uğruna daha ciddi bir ilişkiye başladık. Çocuğun onu aldattığını öğrendim ve kanıtlamak için arkadaşlarımdan yardım istedim. Kanıtladım. Bu durumlara da düştüm , acı ama gerçek... Sonra herşeyi unutup tekrar başlayacağımızı fakat ben bir önceki ilişkisinden altmış gün uzak kaldığım için aralarında ne olup bittiğini bilmediğimden , uyardım. Eğer onunlada cinsel ilişkiye girdiysen veya daha daha kötü bişey olduysa tekrar başlamayalım. Hayır dedi ve yeminler etti. Seninle biz " Evleneceğiz " ileride "İstanbul'a" yerleşeceğiz şeklinde herkes tarafından bilinen (arkadaşlarım , kendi akrabaları ve ailem dahil ) vaadlerle geldi.

Bu zamandan sonra artık başımda iki bela vardı. Daha önceki sevgilisi ve sonraki sevgilisi. Daha sonra ben bu ilişki sırasında huzursuzluk olmasın diye .. tehtid ve şantaj yapan bu çocuklara karşı 5 aylık bir mücadele ettim. Hayatım pahasına. Tanımadığım adamlar bana tehtid yağdırıyordu. Sözlümde sürekli biz ayrılmıyıcaz , " evleneceğiz " diye bana destek veriyordu. Ben de korkusuzca bir çok maddi harcama yaptım. Bu yaz Haziran Ayında Amerika Birleşik Devletlerine gittim ve 44 gün kaldım. Normal sürecim 99 gündü. Fakat Türkiye'deki sözlümün beni çağırması üzerine ( defalarca - maillerde elimde mevcut ) 44 gün sonunda aileme çeşitli yalanlar söyleyerek ülkeme geriye döndüm. Burda da maddi zararım epey bir var. Ben geldikten sonra nişanlım 2 gün sadece güler yüz gösterdi ve sonra oyunun içinde olduğumu öğrendim...

Bu şahıs 5 ay önce benle ilişkiye başlamadan , T.D diye bir şahıstan " İzmir Konak Çocuk Doğum Hastanesi" nden çocuk aldırmış. Bunu kendi ağzıyla itiraf etmiş ve beni bazı belalardan kurtulmak için belli bir süre kullanmıştır. Bana bunu o söylemedi. Çok yakın bir arkadaşı söyledi ve eski sözlümün telefonda " Arda kürtajı öğrenmiş ne yapıcam ben " dediği laflar tanıklar ve telefon kayıtlarında alenen bulunmaktadır. Ben bunu Amerikadan gelince öğrendim. Daha da acısı var. Ben Amerikadayken , yani dönmek üzereyken. Gelmeme 15 gün kala İzmir'in " özdere " beldesinde E.Ö diye bir şahısla defalarca görünüyor. Akrabalarım ve arkadaşlarım tarafından. Ben gelince beni aldatıyor musun diye sorduğumda " ben seni aldatmam " yanıtı verdikten sonra , zorla telefonunu aldığım E.Ö'den duyduğum laflar karşısında kanım donuyor. Meğer benim sözlüm beni çağırırken bir yandan da E.Ö denen şahıs ile birlikteymiş. Ben gelince bana oyun yaparak belli bahaneler ile ayrılmak istemişti. Anlam verememiştim. Bende hukuki yollara başvurdum. Gayet geçerli bir sebebim olduğunu ve manevi tazminat davası açabileceğimi söylediler. Delilleri elime topladım ve 2 sene boyunca yaşadığım ruhsal sıkıntılarımı doktorlara dile getirdim.

Şimdi ben size soruyorum: Ben insan haklarına bu kadar bağlıyken , bu insan şu an da çok rahat..Beni aldatmasını belgelediğim şahısta bunu kabul ediyor (E.Ö). Benim ailemle ve çevremle aram çok bozuldu bu olaydan sonra. Toplumda belli itibar kaybına uğradım. Psikolojik olarak da gerçekten yerlerdeyim. Ne talep edebilirim veya ne yapabilirim?

Ne yapabilirim ? Eğer bu konuya yoğunlaşır ve bana yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

İyi çalışmalar ...

Çevrimdışı Ruthless

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Evlilik Vaadiyle Yaşanan Maddi ve Manevi Durum
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2018, 12:29:16 Prş »
The most important part of this content is more and more, and I can recommend the knowledge so that I can publish it for future use.

Konuyu Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
Ad Soyad: E-Posta:
Doğrulama:
2023-1922=? (Cevap=101):