Gönderen Konu: İŞ SÖZLEŞMESİ - HİZMET SÖZLEŞMESİ  (Okunma sayısı 8300 defa)

Çevrimdışı Site Yönetimi

 • Site Yöneticisi
 • Forum Kahramanı
 • *
 • İleti: 1405
 • Karma: +12/-1
  • Profili Görüntüle
  • Hukuk Okulu
İŞ SÖZLEŞMESİ - HİZMET SÖZLEŞMESİ
« : 15 Temmuz 2007, 18:48:40 Paz »

İŞ SÖZLEŞMESİ - HİZMET  SÖZLEŞMESİ
Bir taraftan …………………………………………… adresinde mukim ………………………………………. (Bundan böyle İŞVEREN olarak anılacaktır.) ile diğer yandan ……………………………..…………... adresinde mukim …………………… (Bundan böyle İŞÇİ olarak anılacaktır.) aşağıdaki şartlarda anlaşmışlardır.
Madde 1- Sözleşmenin Konusu
İşbu sözleşme şirkete ait ………………………………….……………… adresindeki işyerinde ve/veya şirketin göstereceği yerlerde kanuni düzenlemeler kapsamında çalışmak üzere işe alınan kişinin görev ve sorumluluklarını kapsar.
Madde 2- İşçinin Görevleri
İşçi, İşveren tarafından kendisine gösterilen işyerindeki ve/veya işyeri dışındaki işverene ait olan işleri azami ihtimam göstererek yerine getirecektir.
İşçi, gerek işyeri dahilinde gerekse işveren tarafından görevlendirildiği yerlerde işyeri disiplin kurallarına, işveren firmanın piyasadaki saygın imajına, müşteri memnuniyeti ve toplam kalite ilkelerine uygun olarak çalışacaktır.
İşçi, işyerinde işveren tarafından konulan işçi ve işyeri sağlığı, iş güvenliği, işin yürütülmesine ilişkin tüm kural, ilke ve prensiplerine uygun hareket eder.
Madde 3- İşverenin Görevleri
İşveren, işçinin sağlıklı ve huzurlu bir ortamda çalışabilmesi için gerekli tedbirleri alır.
İşveren, işçinin işini en iyi şekilde yapabilmesi için gerekli özel mesleki eğitim ve donanımı işçiye sağlar. Gerekirse firma içi ya da başka firmalarda mesleki formasyon eğitimine tabi tutulabilir. İşveren işçinin işini yapabileceği alet ve malzemeleri işçiye temin eder.
Madde 4- Süre
İş bu sözleşme, işçi ile işveren arasında ../.../…. tarihinde başlamak üzere 2 (iki) yıl süreli olarak imza edilmiştir. Sözleşmenin bitim tarihinden 3 ay evvel taraflardan biri sözleşmeyi sona erdirdiğini karşı tarafa bildirmediği taktirde, sözleşme her seferinde kendiliğinden …. yıllık dönemler halinde uzamış sayılacaktır. Devam eden yıllar için de aynı usul geçerlidir.
Madde 5- Cezai Şart
İşbu sözleşmenin işçi tarafından süresi dolmadan ve haklı bir sebebe dayanmadan fesh edilmesi halinde, yahut  işveren tarafından haklı bir sebebe dayanılarak iş aktinin feshedilmesi halinde işçi ………..$ (……………..Amerikan Doları) cezai şart ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
Madde 6- Şirket Sırları
İşçi, gerek çalıştığı süre içerisinde, gerekse işten ayrıldıktan sonra şirket sırlarını saklama yükümlülüğü altındadır. Bu kapsamda işçi, şirketin ticari sırlarını 3. kişilere sözlü, yazılı, görüntülü medyaya açıklayamaz, kendi menfaati lehine kullanamaz. Aksi taktirde cezai sorumluluğu saklı kalmak kaydıyla ……. $ (……..Amerikan Doları) ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
Madde 7- Rekabet Yasağı
İşçi gerek şirketle çalıştığı süre içerisinde gerekse şirketle olan çalışması sona erdikten sonra .. yıl süre ile şirketin faaliyet gösterdiği alanda kendi nam ve hesabına ticari faaliyet gösteremez, aracılık, komisyonculuk yapamaz. Bu alanda kurulmuş ticari yahut adi ortaklıklarda ortak, sorumlu müdür, işçi sıfatları adı altında faaliyet gösteremez, filen dahi olsa bu işleri yürütemez. Aksi taktirde bu işlerden elde ettiği gelirin tamamından şirket lehine vazgeçmeyi kabul ettiği gibi ……….$ (……Amerikan Doları) cezai şart ödemeyi de kabul ve taahhüt eder.
Madde 8- Yetki Şartı
İşbu protokolden doğabilecek İhtilafların hallinde …………. Mahkeme ve İcra Daireleri yetkilidir.
Sekiz maddeden ibaret işbu sözleşme …/…/…... tarihinde iki nüsha olarak tanzim, imza ve teati olunmuştur.
         İşveren                                     İşçi
Konuşmak için bilmek gerekir..
Hukuk Okulu

Çevrimdışı slayermemo

 • Üye
 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 8
 • Karma: +0/-0
  • Profili Görüntüle
Ynt: İŞ SÖZLEŞMESİ - HİZMET SÖZLEŞMESİ
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2010, 14:35:39 Cum »
tesekkurler


Konuyu Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

 

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Uyarı: bu konuya en az 120 gündür yanıt gönderilmemiş.
Yanıt vermek yerine yeni bir konu açmanız önerilir.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
Ad Soyad: E-Posta:
Doğrulama:
2023-1922=? (Cevap=101):

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
1 Yanıt
17695 Gösterim
Son İleti 17 Kasım 2009, 12:16:50 Sal
Gönderen: babil1
0 Yanıt
1077 Gösterim
Son İleti 04 Haziran 2012, 11:26:16 Pzt
Gönderen: Nezih Kök
0 Yanıt
1544 Gösterim
Son İleti 06 Haziran 2012, 14:23:59 Çrş
Gönderen: Nezih Kök
0 Yanıt
1125 Gösterim
Son İleti 11 Haziran 2012, 00:08:30 Pzt
Gönderen: Nezih Kök
0 Yanıt
1385 Gösterim
Son İleti 29 Kasım 2012, 23:00:15 Prş
Gönderen: mzeybel