Gönderen Konu: ACİL YARDIM AMBULANSI HİZMET SÖZLEŞMESİ  (Okunma sayısı 7782 defa)

Çevrimdışı Site Yönetimi

• Site Yöneticisi
  • Forum Kahramanı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Hukuk Okulu
ACİL YARDIM AMBULANSI HİZMET SÖZLEŞMESİ
« : 15 Ağustos 2007, 17:46:22 Çrş »

ACİL YARDIM AMBULANSI HİZMET SÖZLEŞMESİ

KAPSAM
Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün Özel Polikliniklerin Açılış, İşleyiş ve Denetimi ile ilgili 11.01.1999 tarih ve 356 sayılı genelgeleri doğrultusunda açılacak özel sağlık kuruluşlarına ve özel yataklı tedavi kurumlarına başvuran ve acil nakli gereken hastaların............İl sınırları içerisinde yataklı tedavi kurumlarına sevkini kapsar.
TARAFLAR
1-..................İl Sağlık Müdürlüğü
2- İlgili yönetmelik gereği özel sağlık kuruluşu ruhsatı verilen/verilecek olan kuruluşlar (Özel yataklı tedavi kurumları, Özel Tıp Merkezleri, Özel Dal Merkezleri, Özel Poliklinikler)
ŞARTLAR
1. ÖZEL SAĞLIK KURULUŞLARI:
1.1- Acil Yardım ambulansları, 112 no.lu telefondan aranılarak hangi özel sağlık kuruluşundan, kimin tarafından (Özel sağlık kuruluşu yetkilisi, ya da hastaya müdahale eden hekim) arandığı belirtilerek hastanın ilgili hekim tarafından konulan ön tanısı ve vital bulguları belirtilecektir.
1.2- Hasta nakli sadece özel sağlık kuruluşundan yataklı tedavi kurumuna olacaktır.
1.3- Ambulansta kullanılacak tıbbi malzeme ve ilaçlar özel sağlık kuruluşunca karşılanacaktır.
1.4- Aylık olarak.....................YTL. hasta taşınsın ya da taşınmasın, sabit ücret olarak Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı’na ait..........Bankası...............Şubesi........no’lu hesaba yatırılacaktır. Buna ait dekont her ayın en geç 5’inde 112 Acil Yardım ve Kurtarma Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne ibraz edilecektir. Bu miktar.........yılı için geçerli olup, yeni yılda 112 Acil Yardım ve Kurtarma Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nce yeniden belirlenecektir.
1.5- 112 Ambulans acil nakli gereken hasta dışında herhangi bin nedenle çağrılmayacak ve acil hasta dışında kullanılmayacaktır. 112 Acil Yardım Personeline hastanın özel sağlık kuruluşuna başvurduğu andan itibaren saptanan vital bulguları ve uygulanan medikasyonları içeren ayrıntılı epikriz verilecektir.
1.6- Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce 112 Acil Sağlık Hizmetlerine ilişkin olarak yayınlanacak yeni öszleşme ya da genelgeler doğrultusunda bu sözleşmenin ilgili maddeleri yeniden düzenlenecektir.

1.7- 112 Acil Yardım personeline herhangi bir şekilde talimat verilemeyecektir. Hastanın nakledileceği yataklı tedavi kurumu, diğer çağrılarda olduğu gibi 112 Acil Yardım personeli tarafından belirlenecektir.
1.8- Sözleşmede belirtilmeyen durumlarda ya da uygulama sırasında ortaya çıkabilecek bir konuda Sağlık Müdürlüğü’nün görüşleri alınacak ve Sağlık Müdürlüğü’nün görüşleri geçerli olacaktır.
1.9- Yapılacak olan yanlış ve usulsüz çağrılardan özel sağlık kuruluşu sorumlu olacaktır.
2. SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
112 no.lu telefona özel sağlık kuruluşlarından gelecek çağrılar doğrultusunda, diğer çağrılarda olduğu gibi 112 Acil Yardım ambulansını göndermekle yükümlüdür.
3. DİĞER HÜKÜMLER
3.1-Sözleşme maddelerinden herhangi birinin taraflarca ihlal edilmesi durumunda sözleşme geçerliliğini kaybeder.
3.2-Sözleşme tarafından herhangi birince..........ay önceden ihbar edilmek koşuluyla feshedilebilir.
3.3-Bu sözleşme taraflarca imza altına alınış tarihinden itibaren yürürlüğe girer ve bu tarihten itibaren, taraflardan herhangi birince feshedilmedikçe.............yıl süre ile geçerlidir. .../.../...

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ........................
Sağlık Müdürü Mesul Müdür
Ad Soyad
Konuşmak için bilmek gerekir..
Hukuk Okulu

Çevrimdışı elvis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: ACİL YARDIM AMBULANSI HİZMET SÖZLEŞMESİ
« Yanıtla #1 : 02 Temmuz 2015, 15:09:57 Prş »
özel sağlık kuruluşu ndada bu evrak geçerlimi

Konuyu Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Uyarı: bu konuya en az 120 gündür yanıt gönderilmemiş.
Yanıt vermek yerine yeni bir konu açmanız önerilir.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
Ad Soyad: E-Posta:
Doğrulama:
2023-1922=? (Cevap=101):