Gönderen Konu: ÖĞRETMENE, TACİZ VE İSTİSMAR İFTİRASI  (Okunma sayısı 327 defa)

Çevrimdışı demirhoca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ÖĞRETMENE, TACİZ VE İSTİSMAR İFTİRASI
« : 25 Haziran 2016, 00:17:51 Cts »

Ben öğretmenim, öğretmenlerin aralarında özellikle sendikal anlamdaki anlaşmazlıklardan doğan sebeplerden dolayı bazı öğretmenlerimizin tahrikleri ve o okula tayinimle ilgili, iftira niteliğindeki yönlendirmeler ile bazı öğrencilerim kendilerine cinsel istismar ve tacizde bulunduğum yönünde şikayetle beni mahkemeye verdiler.
Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı soruşturma ile bana ceza verdi ve başka okula gönderildim, ancak mahkemede yapılan iftiralar ortaya çıktı ve tutarsız ifadeler, şahitlerin birbirini tutmayan anlatımları sonucu beraat ettim.
1- Tayinimde geldiğim okuldan sürüldüğüm yönündeki iftira resmi olarak ispat edilebilir çünkü ne geldiğim okulda böyle bir olay yaşandı ne de okul değiştirmem cezai olarak oldu. Normal tayinle geldim. Bu iftirayı atan öğretmen arkadaş hakkında tazminat davası açabilir miyim?
2- Öğrenciler duydukları bu iftiradan yola çıkarak bana iftira davası açtılar, bu öğrencilerim ile ilgili bir dava açabilir miyim?
3- Davacı olarak aynı zamanda öğrenci velileri de var, olayı bilmeden sadece çocuklarının ifadeleri ile cinsel taciz ve istismar var diyerek ağır cezada yargılanmama sebep oldular, maddi ve manevi kaybım oldu. Bu durumda ne yapabilirim?

Konuyu Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Uyarı: bu konuya en az 120 gündür yanıt gönderilmemiş.
Yanıt vermek yerine yeni bir konu açmanız önerilir.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
Ad Soyad: E-Posta:
Doğrulama:
2023-1922=? (Cevap=101):