Gönderen Konu: Başarı ve Mutluluk Yolunda, Hayat Yolculuğunda Neler Öğrendim?  (Okunma sayısı 882 defa)

Çevrimdışı SerMimar

• Site Yöneticisi
  • Forum Kahramanı
  • *
  • SerMimar
    • Profili Görüntüle
    • SerVilla Çelik Ev, Çelik Villa

BAŞARI VE MUTLULUK YOLUNDA, HAYAT YOLCULUĞUNDA NELER ÖĞRENDİM?
  • Her şeyin başının sağlık olduğunu, sağlıklı olmak için iyi niyetli, ahlaklı ve dosdoğru, dürüst bir insan olmak gerektiğini,
  • Huzurlu bir ev ve aile ortamının insanın yaşamını nasıl olumlu yönde etkilediğini,
  • Sporla dolu sağlıklı bir hayat rutininin, başarıya ve mutluluğa olan katkısını,
  • Hayatın, insanların, sahip olduklarımın kıymetini bilmem gerektiğini,
  • Ne yaparsam yapağım yaptığım işi sevmeyi, severek yapılan işte başarılı olunacağını, işi sevmenin olağanüstü faydalar sağladığını,
  • Olaylara ve insanlara ön yargısız yaklaşmak gerektiğini,
  • Olaylara ve kişilere önyargısız yaklaşmak gerektiğini, bardağın dolu tarafına bakmak gerektiğini,
  • Sürekli daha iyiyi aramayı yaşam biçim olarak seçmenin avantajlar getirdiğini,
  • Çalışmayı, üretmeyi ve kazanmayı, kazandıktan sonra bir kısmını daha ihtiyacı olanlarla, toplumla paylaşmanın hayatlara anlam kattığını,
  • Sevilen bir insan olmayı, ancak sevilen insanların başarı olabildiklerini,
  • Herkese önem vermek ve bunu içten yapmak gerektiğini, önem verenlerin önemseneceğini,
  • Su gibi mütevazi, alçak gönüllü olmak gerektiğini,
  • Affetmenin büyüklük olduğunu, affedenin daha karlı çıktığını,
  • Şikayet etmek yerine şükür etmek, yıkmak yerine yapmanın çok daha avantajlı olduğunu,
  • İnsanlarla hasımlık yerine hısımlığın çok daha beni rahatlattığını,
  • Hatasız dost arandığında dostsuz kalındığını,
  • Coşkulu ve neşeli olmadığım zaman bunun hiç kimsenin suçu olmadığını ve gülümsemem gerektiğini,
  • Cazibemle 15 dakika idare edebildiğimi, ondan sonra mutlaka bilmem gereken bir şeyler olduğunu, içeriği zenginleştirmek gerektiğini, elinin üzerinin öpülebilmesi için iç kısmının çalışması gerektiğini,
  • Geldiğinde sevindiren, gittiğinde is değil iz bırakan bir insanın çok daha fazla sevildiğini,
  • İmkânsız diye bir şey olmadığını, çok istediğimde imkânsızı elde edebildiğimi, asıl savaşı kazanabilmek için küçük çarpışmaları kaybetmeyi göze almayı,
  • Kullandıktan sonra hiçbir şekilde geri alamadığım, zamanı ve sözleri dikkatlice kullanmak gerektiğini,
  • Nerede ve ne şartlarda olursa olsun yaşadığım yeri güzelleştirmeyi,
  • Bu dünyanın etme-bulma dünyası olduğu, rüzgâr ekenin fırtına biçtiğini,
  • Durum ne kadar vahim olursa olsun, soğukkanlılığımı yitirmemeyi, gülümsemeyi, her şeyi negatif ve kötü düşünen mutsuz olan insanlardan ayrı kalmayı,
  • Yapmak istediklerimden asla vazgeçmemeyi, büyük düşlerin gerçeklerden daha güçlü olduğunu ve başarmanın en kısa yolu olduğunu,
  • Hata yapmanın hile yapmaktan çok daha onurlu olduğunu,
  • Her söylediğimin doğru olması gerektiğini, ancak her doğruyu her yerde söylememem gerektiğini,
  • İyilerin mutlaka kazandığını,
  • En önemlisi kendime gülmeyi, kendimle eğlenmeyi, kendimi sevmeyi öğrendim!
  • Ana gibi yar, vatan gibi diyar olmadığını,
  • Yüce Mevla’mızın rızasının, anne, babanın, büyüklerin duasının olmadığı hiçbir işin öneminin olmadığını,

50 yıllık bereketli bir ömrün biriktirdiği ve sürekli içe akıttığı bu gerçekleri, meslek ve sosyal hayatımda pek çoğunu yaşayarak, sayısız örneklerine tanıklık ederek deneyimledim, öğrendim.

RECEP ALİ TOPÇU
Türkiye'nin Çelik Villa Markası: SerVilla Çelik Villa

Vazgeçemediklerim Aslında Ne Kadar Vazgeçilmez???
İnandım Hayallerime, Birgün;Hayal Olmaktan Çıkması Umuduyla..

Konuyu Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Uyarı: bu konuya en az 120 gündür yanıt gönderilmemiş.
Yanıt vermek yerine yeni bir konu açmanız önerilir.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
Ad Soyad: E-Posta:
Doğrulama:
2023-1922=? (Cevap=101):